Randmesoojendajad

1. veebruar 2010, Marianne S, Kommentaarid: 13
Kampsuni kerest saime mõnusa kaeluse, kuid alles jäid ju varrukad!
Need muutuvad  vähese vaeva ja rohke rõõmuga  kauniteks randmesoojendajateks.
Materjalid:

  •   vana villase kampsuni varrukad
  •   käärid
  •   lõng (siin kasutatud puuvilla ja viskoosi segu, 50g = 125m)
  •   heegelnõel (2.0 mm)
  •   litrid, helmed
  •   tugev niit, nõel

Tööjuhised:

Lõika vanutatud villase kampsuni varrukatest randmesoojendajateks sobiva pikkusega jupid.

Siinses näites on varrukate otstes mõnesentimeetrine soonikkude, selle jätsin nii kuis oli. Randmete teise otsa heegeldasin 1 rea kinnissilmuseid.
Sellele järgneb rida ühekordseid sambaid, mis heegeldatud vaid läbi eelmise rea silmuste tagumiste aasade.
Viimasel real on iga 4 kinnissilmuse järel üks 3-st ahelsilmusest koosnev pikoo. Taas tuleb heegeldada vaid läbi eelmise rea silmuste tagumise aasa.Kampsuni varrukatel jooksis keskel kena palmik. Palmiku ääred said rõhutet reljeefsetest nuppudest ja aassilmustest koosneva heegelreaga.
Heegeldasin otse kudumi silmustesse  rütmis 1 nupp, 3 aassilmust.

Nupp ei ole too tavapärane, vaid oluliselt reljeefsem, edasiarendus helmesnupust nn (ingl. k. popcorn stitch, mille tegemist näeb siin).
Meie näites moodustub üks nupp kinnissilmusest ning 4st ühekordsest sambast:
heegelda ühte silmusesse 1 kinnissilmus ning 4 sammast lõpuni valmis; võta heegelnõel silmusest välja, vii see läbi kinnissilmuse ning haara konksu taha 4. samba lahtine silmus;  tõmba see  läbi kinnissilmuse; kinnituseks tee üks ahelsilmus.
Moodustub väga reljeefne nupp.
Nüüd heegelda igasse kolme järgnevasse silmusesse  1 aassilmus ja neljandasse tee taas nupp. Korda sama mustrit terves randmesoojendi pikkuses.Tee teisele poole sama mustriga heegelrida.

Nende nupjate ridade  vahele tiki litreid ja helmeid. Alusta servast ning ole litrite-helmestega helde. Keskosa poole liikudes tiki üha hõredamalt.
Iga kolme-nelja litri-helme järel tee üks pisike sõlmeke, et  niidi juhusliku katkemise puhul kõik helmed  soojenditelt korraga plehku ei paneks.Siinses näites kasutasin eri toonides helklevaid läbipaistvaid litreid, pärlmutterkattega ning hõbedasi seemnehelmeid. Selline kooslus sädeleb kaunilt talvise päikese käes ning sobib suurepäraselt pakaselist ilu täiendama.

Ja nii lihtne see ongi!
Kommentaarid: 13

Esimene pilt võttis lausa sõnatuks... minu meelest väga kaunis ja naiselik. Ja inspireeriv!
1. veebruar 2010.sircu
Nii ilusad ja õrnad, aga samas tunduvad nii soojad. Sobivad just päikesest sillerdavasse külma talvepäeva.Ja nii naiselikud ja romantilised. Lihtsalt imeline!
1. veebruar 2010.lemmi
Marianne, need on lihtsalt võrratud! Poisikapsunist daami aksessuaar! Teen ka just parajasti vanast villasest valgest sallist randmesoojendajaid. Leidsin õnnetu salli, mis oli kõrvale heidetud, aga ikka veel pehme ja minu silmale kaunis vaadata. Ja ühest sallist saab vähemalt neljad kätised:)
1. veebruar 2010.Heli
Imekaunis, ühinen eelkirjutanuiga. Lähen kohe ja hakkan mustadest vanutatud ja tarbetult seisvaist kampsunivarrukaist käesoojendajaid looma. Kehaosa elab juba uut elu. Tänan inspireeriva leheküle eest!
1. veebruar 2010.rosmariin
Minu emotsioonid ühtivad eelmiste kirjutajatega. Mulle meeldib nende juures Marianne stiil - väga naiselik, aga samas mitte üleliia magus. Kui saaks ühe ilusa sõna ka sinna juurde leiutatud - kätised on lihtsalt jäle, randmekad släng ja randmesoojendajad liiga pikk...
1. veebruar 2010.Kristel
suured tänud nii toreda tagasiside eest :) Kritel - no just, ma olin täitsa hädas selle kirjutamisega, randmesoojendaja siin ja randmesoojendaja seal, poleks paha kuidagi kaunimalt end väljendada :)
1. veebruar 2010.MarianneS
Veel hullem oleks sõrmedeta kindad:) Randmesoojendaja on tõesti pikk sõna, aga see eest soe. Raamatulugemiskinnas, ka nii on kohmakas. Hm... mitte ei tule midagi pähe...
2. veebruar 2010.Heli
Ma kudusin eelmisel sügisel paar paari randmesoojendajaid ühele shotikaomanikule ning tema pani neile nimeks käetorud :). Ilusad torud igatahes! :)
3. veebruar 2010.KK
Randmikud? Kõlab ka tegelikult kuidagi liiga rangelt... Ja toru on ka....nagu on....Kindmikud :D No ei tule midagi pähe....aga selle peale peaks tegelikult mõtlema. Igatahes on nad torud v randmesoojendajad, ilusad on nad igatahes :)
6. veebruar 2010.Tsirkusemoor
imekaunis komplekt ja esimene pilt mõjub tõesti nii, et läheks ja tormaks kohe nüüd oma vanu kampsuneid lammutama. nii romantiline, õrn ja stiilne, aga nagu eel´pool ka mainitud ja mis väga oluline - ei ole liialt maguslääge. täpselt parajalt. Randmesoojendaja on sõna, mis mulle alati seostub kohvikannusoojendajaga :) Randmesoojendaja ehk ... rannik :) tegelikult on randmik päris hea variant.
19. veebruar 2010.marre
kinder (kinderid)?
1. märts 2011.merisiga
randmikud küll sobiks
5. märts 2011.lyspeth
Neid nimetatakse ka kätisteks ja kätikuteks. Ise ma koon neid,selle variandi peale poleks ise küll tulnud
7. märts 2011.Mare Mätik

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri