TRÜKI JA TRIIGI!

25. juuni 2010, Leina Neima, Kommentaarid: 12

Ajal, mil paljudel on kodus või vähemasti sõbra kodus või kontoris tindiprinter, on imelihtne disainida endale eriti äge teise ringi kehakate.


Varjutagu trükitud kaunistus siis võluva kahe-ja-poolese tirtsu kogemata joonistet „pilti“ T-särgi rinnaesisel, remondiplekke või midagi muud…


Minu lapsekäe poolt kogemata dekoreeritud T-särk sai kaunistuseks peale mustade kassidega kodukootud mandala-hakatise ning peasüüdlased selja peale vahti pidama…


Keera lehte…Vaja läheb:

  • Heledat T-särki
  • Prinditavat ja triigitavat siirdepaberit heledale kangale, näiteks HP Iron-On T-shirt Transfers (või mõne muu firma sarnast siirdepaberit)
  • Siirdepaberile sobivat tindiprinterit
  • Kääre
  • Triikrauda

Töö käik:

Pese pluus läbi, ära kasuta pesupehmendajaid.


Otsi arvutis välja sobiv pilt või pildid, mida tahad T-särgile kanda.

   


Vajadusel töötle pilti sinu arvutis oleva programmiga – lõika ära taust, säti kontrastsust või lõika välja motiiv.


Tee proovitrükk paberile, et näha kas pildi suurus ja kontrastsus sobivad. Säti pildi asetus paberil ja suurus sulle sobivaks ning jäta meelde.

     


Kui proovitrükk on kobe, pane Iron-On siirdepaber printerisse – ole tähelepanelik, et see satuks õigetpidi ning printer trükiks valgele spetsiaalse "kummise" kattega poolele.

    

Samuti jälgi hoolega, et pildi asetus väljatrükil oleks peeglis (mirror image), muidu jääb triigitud pilt tagurpidi. Eriti oluline on see siis, kui su pildil on ka tekst! Kasuta kindlasti parimat trükikvaliteeti ja värvitrükki, kui pilt on värviline. Näiteks HP-printerite puhul saad valida ka spetsiaalpaberite hulgast trükivõimaluse Iron-ON transferile, mis tagab parima tulemuse.

     


Prindi pilt välja ja oota, kuni väljatrükk on kuivanud. Seejärel lõika ettevaatlikult pildi ümbrus parajaks, jättes ca 3 – 4 mm varu.

     


Triigi kangal need kohad, kuhu tuleb pilt siledaks ja lase jahtuda. Aseta särk tugevale triikimisalusele ning aseta siirdepaber kangale, kattes plekid pildi tumeda piirkonnaga.  Vaata, et trükiga „kummine“ pool oleks vastu riiet.


Triigi paber riidele, kaustades kuuma triikrauda ning vajutades suhteliselt tugevasti. Kinnita töö sektor sektori haaval - kokku umbes 3 minutit. Ära kasuta auru!

     


Lisa niipalju pilte kui soovid.


Lase triigitud piltidel korralikult jahtuda.


Koori ettevalikult ühest nurgast alustades ära siirdepaberi teine pool - kui pilt on hästi kinnitunud, tuleb see lahti kergesti.

     


Ongi valmis!Mõned väikesed nõuanded!


  • Seda tehnikat võib kasutada ka tumedal triiksärgil või siis, kui plekk on suurem ja jääks pildi alt inetult läbi kumama! Tee nii – triigi pilt heledale mittevenivale kangale. Keera ääred alla ja kinnita särgile õmmeldes. Parim tulemus käsitsi peitpistetega või masinaga läbipaistvat niiti kasutades. Kuna materjalid on erineva venivusega – traagelda pilt enne masinaga õmblemist kinni.

  • Olemas on ka värvilisele ja tumedale kangale mõeldud Iron-On Transfer paberid, aga Eestist ma neid hetkel ei leidnud.

  • Pese oma aplikatsioonidega särke õrnalt – pööra  nad tagurpidi ning kasuta jahedat vett – kuni 40 ° C . Esimesel pesukorral ei soovitada kasutada pesupulbrit! Ära jätta pildiga eset pikalt vette ligunema vaid riputa kohe kuivama!


  • Tulevikus triigi tööd kindlasti PAHEMALT POOLT või läbi riide. Ära vajutada oste triikrauaga aplikatsioonile, sest see võib sulada triikraua külge kinni!


  • Iron-One võib osta näiteks SIIT

Kommentaarid: 12

Esimesele 3-le soovijale võin kassimandala faili kasutamiseks saata...
27. juuni 2010.Leina
Olen neid metsikult lahedaid kasse vaadanud nüüd juba mitmendat korda ja mõelnud, et ... tahaks! Kui mahun kolme soovija sekka, siis palun, nii tahaks!
28. juuni 2010.Heli
Vahva! Läksid teele... 1 soovija mahub veel :=)
28. juuni 2010.Leina
Tere! Oleksin ka väga kassimandala pildist huvitatud. Tervitades, Pille
27. november 2010.Pille
Unustasin oma meiliaadressi lisada: pillepukk@hot.ee
27. november 2010.Pille
Jagatud :=)
29. november 2010.Leina
Kas Tindi printer on tavaline printer vms?
31. jaanuar 2012.aaa
Kas Tindiprinter on tavaline printer vms?
31. jaanuar 2012.aaa
Tindiprinteriga sobivad need konkreetsed Iron-On-id :)
23. märts 2012.Leina
Kas ma saan õigesti aru, et tulemusena nö kleebib terve A4 paberileht. Seega kui ma tahan näiteks suurt musta O tähte rinna peale, siis ma pean selle O-tähe paberilt välja lõikama ja lisaks ka seest tühjaks lõikama?
14. juuni 2012.Marty
Ka Signs24 müüb sarnaseid siirdepilte netiteel, tunduvalt odavam kui markit.ee'st osta.
30. august 2012.Toomas
Marty - sul on õigus! Toomas - tänud, eks neid erinevaid kohti leiab, kui otsida :=)
16. jaanuar 2013.Leina

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri